MiroPress

Temat: Dolina Rospudy
Jest wytyczona nawet inna trasa. Tyle, że komuś ewidentnie nie na rękę. Przecież zamiast zbudować kawałek dalej lepiej niszczyć bogactwo naturalne własnego kraju. Najdziwniejsze jest to, że przecież z tego można by było nieźle zarabiać, a nikt w tym kraju nie chce się tym zainteresować... :-/ A nie. Jeszcze dziwniejszi są ludzie z Augstowa. Ja rozumiem trasa, hałas, nie da się żyć. Ok. Sama mam niedaleko trasę na Gdańsk i jak niesie czasem, to w nocy spać nie można. Ale chwileczkę, oni nawet nie chcą słyszeć o alternatywnej możliwości i ochronie Rospudy. Nie, ... w środowisku są ludzie' [cytat z jednego 'ynteligienta' z Augustowa]. A żeby wszyscy pozdychali. Głupota wyginęłaby razem z ludźmi. Btw 15 lat nad tą trasą pracują. Żenua.
Źródło: antidotum.org/index.php?showtopic=15963Temat: [PL] Infrastruktura drogowa w Polsce
zmiana to rezygnacja z budowy drogi S74 z Piotrkowa Trybunalskiego przez Kielce do Stalowej Woli. - Ta trasa nie ma ekonomicznego uzasadnienia - wyjaśnia Tadeusz Jarmuziewicz, poseł PO, jeden z kandydatów ... - miasto, o którego rozwój zacięcie walczył wicepremier Przemysław Gosiewski. Z Kielcami zresztą łączy się jeszcze jedna zmiana. PiS chciało jeszcze do 2012 r. zbudować trasę ekspresową S7 Kielce - Kraków. PO uznała, że to zadanie może poczekać, i przesuwa projekt na dalsze terminy. Ciekawy pomysł ma też Platforma na rozwiązanie problemów z obwodnicą Augustowa. Planowane jest wytyczenie nowego szybkiego połączenia między Suwałkami a Warszawą. Miałoby ono biec na linii Warszawa - Ostrów Mazowiecka - Łomża - Ełk - Suwałki - granica państwa z Litwą. - Budowa tej trasy spowodowałaby korzystną zmianę w ruchu tranzytowym. Kilkadziesiąt procent tirów zmierzałoby wprost do stolicy, a tylko ok. 10 proc. przejeżdżałoby w okolicach Augustowa. Obwodnica tego miasta praktycznie byłaby nieszkodliwa dla środowiska - uważa Jan Jakiel ze ... warszawski odcinek S2 i tak zdaniem PO nie powstanie przed 2012 r. Taki los czeka też kilka innych dróg ekspresowych (np. S5 na odcinku Bydgoszcz - Poznań, S7 na odcinku Gdańsk ... budowy tych tras jest tak mizerny, że na pewno nie pojedziemy nimi w czasie mistrzostw. Niby dobrze, że urealnili czas wybudowania tych dróg... Jednak nie podoba mi się, że S7 na odcinku Gdańsk - Elbląg ma tak późno powstać. Korki tam się tworzą non stop A co sądzicie o S74?
Źródło: wawkom.waw.pl/forum/viewtopic.php?t=159


Temat: Tramwajem na Dworzec PKP
Którędy tramwaje dotrą do dworca? Za nieco ponad trzy lata mamy dojechać tramwajem do głównego dworca kolejowego. Na razie nie wiadomo, którędy. Właśnie ruszyły prace, które mają wskazać najlepszą trasę. Ostatni ... przebieg trasy - wyjaśnia prezes Marek Gotowski. Opcje są trzy. Pierwsza zakłada budowę nowej trasy od ronda Grunwaldzkiego ul. Grunwaldzką i Graniczną, nowym mostem przez Brdę i dalej Zygmunta Augusta. Według ... możliwość to odbudowa linii po starej trasie ul. Dworcową od Gdańskiej. Wszystkie możliwości zakładają, że pętla tramwajowa znajdzie się na Zygmunta Augusta w pobliżu ul. Rycerskiej. - Dzisiaj można powiedzieć, że ... wyjaśnia Gotowski. Dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej Grzegorz Rosa nie chce odpowiedzieć na pytanie, która z tras według niego byłaby najlepsza. Za najmniej korzystne uważa jej wytyczenie na Dworcowej. Przekonuje, że ulica ... wariant jest optymalny. Prace nad tymi dokumentami potrwają do jesieni. Wtedy trzeba będzie już wybrać trasę. Zaraz potem rozpocznie się tworzenie projektu budowlanego i wykonawczego. To zajmie rok. Jeśli nie będzie...
Źródło: forum.komunikacja.bydgoszcz.pl/viewtopic.php?t=821